San Marino – coś więcej niż piłka nożna

San Marino – coś więcej niż piłka nożna

Dla każdego fana piłki nożnej wyrażenie San Marino kojarzy się z zespołem amatorów, którzy dostają lanie dosłownie od każdego i niektórzy pewnie zadają sobie pytanie: Co oni mają z grania w tą całą piłkę ? Przecież nikt nie lubi przegrywać, dodatkowo w takim stylu. Czy aby na pewno tak jest?
Zespół San Marino jest złożony praktycznie z amatorów, którzy na co dzień zajmują się zupełnie czymś innym niż piłką. Jeden jest listonoszem, drugi nauczycielem a jeszcze inny dentystą. Jakby nie patrzeć są po prostu zwykłymi ludźmi, którzy nie różnią się niczym ode mnie czy od ciebie. Podobnie jak większość ludzi mają swoje zajęcie, pracują 8 godzin a wolny czas spędzają z rodziną lub przyjaciółmi. Tylko czy my mamy możliwość gry, lub chociażby pojawienia się na jakimś dużym i znanym stadionie? Zdecydowana większość tego nie robi wcale a jeżeli już to bardzo rzadko. A taki zawodnik San Marino kilka razy do roku w ramach eliminacji do mundialu lub euro jeździ sobie grać przeciwko np; reprezentacji Niemiec na Allianz Arenę. Każdy fan piłki nożnej dobrze zna ten stadion i każdy chciałby się na nim znaleźć. Przynajmniej ja bez wahania pojechałbym na ten stadion, gdyby przytrafiła mi się taka okazja. Ale czy to jedyna zaleta bycia reprezentantem San Marino? Na pewno jest jeszcze jedna. Jak często mamy możliwość spotkania się z gwiazdami europejskiego formatu typu: Ronaldo, Lewandowski, Iniesta i wielu, wielu innych? Spotkanie ich pozostaje w sferze marzeń dla przynajmniej 80% fanów footbolu. A piłkarz San Marino? Nie dość, że może im wszystkim podać rękę i zrobić sobie wspólne zdjęcie po meczu, to ma szansę zagrać z nimi w prawdziwym meczu. Trzeba przyznać, że to musi być wspaniała sprawa.
Piłka nożna dla zawodników San Marino nie jest rzeczą tak ważną jak dla reprezentanta Polski, Niemiec czy Anglii. Mimo tego, że w każdym meczu są skazani na pożarcie nie rezygnują z niej, gdyż daje ona im szansę na poznanie znanych ludzi, zwiedzenie niezwykłych miejsc i wykonywanie swojego hobby w sposób dostępny dla wybranych.